Hayata Değer

Bilim İlaç

Bilim İlaç, Hayata Değer Katar

1953 yılında kurulan Bilim İlaç “köklü” bir kuruluş olarak belirlediği misyon doğrultusunda; insana ve insan sağlığına önem verir, kaliteyi yaşam felsefesi olarak benimser, sürekli gelişmeye açıktır, ileri teknolojiyi kullanır, uluslararası standartlarda üretim yapar, müşteri odaklıdır ve ekonomik ürünler geliştirir.

İstikrarlı ve dengeli büyüme

Bilim İlaç, özellikle ülkemizde en fazla satışın gerçekleştiği ilk 5 segmentin üçünde (antibiyotik, solunum sistemi, kas ve iskelet sistemi ilaçları) en çok satış yapan ilk 5 şirketten biridir. Bilim İlaç’ın 480 adet ruhsatlı ilacından yaklaşık 200 adet ruhsatlı ürünü aktif olarak piyasada yer almaktadır.

Müşteri odaklılık

Müşteri memnuniyetini odağına alan Bilim İlaç, Türkiye genelinde 11 bölgede, 8 farklı ekip ve 1.000’e yakın saha çalışanı ile satış ve pazarlama faaliyetini yürütmekte ve Türkiye’nin her noktasında insan sağlığına değer katmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir.

Gelişime verilen önem

Çağdaş teknolojiye sahip merkez; teknolojik ve hassas laboratuvar ekipmanları, laboratuvar bilgi otomasyonu, FDA standartlarında ArGe pilot üretim tesisi ile çalışmaktadır. 15 milyon dolarlık yatırımla kurulan ArGe merkezinde patenti biten orijinal ilaçların eşdeğerleri piyasaya hazırlanmaktadır.

Bilim İlaç ve ARGE

Araştırma ve geliştirme çalışmalarının temelini Bilim İlaç'ın kaliteye ve insana verdiği değer oluşturmaktadır.

Devamı

Yenilikten Gelen Güç

Bilim İlaç, istikrarlı ve dengeli büyümesini; sürekli gelişime açık olmasıyla ve portföyüne kazandırdığı yeni ürünlerle sağlar. 753 farklı firmanın yer aldığı Türkiye pazarında 2022 verilerine göre kutu sıralamasında ikinci sırada yer almaktadır. İçinde bulunduğu pazarlarda bulunan 223 firma arasında, doktorların (reçete) tercihlerinde ve kutu sıralamasında lider firma konumundadır. Bilim İlaç’ın 480 adet ruhsatlı ilacından yaklaşık 200 adet ruhsatlı ürünü aktif olarak piyasada yer almaktadır.

Güçlü Satış ve Pazarlama Ekibi

Türkiye genelinde 11 bölgede 8 farklı ekip ve 1.000’e yakın saha çalışanı ile hayata değer katan ürünleri geliştiren Bilim İlaç; farklı tedavi alanlarında hizmet vermekte, güçlü saha kadrosu ile 1953 yılından bu yana satış ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir.

İyi Üretim Uygulamaları

Geniş ürün yelpazesine sahip Bilim İlaç'ta üretim, Gebze Üretim Tesisi, Çerkezköy Penisilin Üretim Tesisi ve Steril Likit Üretim Tesisinde gerçekleştirilmektedir. FDA standartlarına uygun olarak dizayn edilen Gebze Üretim Tesisi, 2008 yılında faaliyete başlamıştır. Tesiste solid, likit ve yarı katı formlarındaki ürünler üretilmektedir. 1998 yılında devreye alınan Çerkezköy Penisilin Üretim Tesisimizde solid formdaki penisilin ürünler üretilmektedir. 2019 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanarak faaliyetlerine başlayan Steril Likit Ürünler Üretim Tesisimizde solüsyon ve süspansiyon formundaki Nebul İnhaler ürünlerin üretimini yapmaktayız.

Geniş Ürün Portföyü

Bilim İlaç; oftalmoloji, endokrin ve metabolizma, gastrointestinal sistem, solunum sistemi, ürogenital sistem, kardiyovasküler sistem, kas-iskelet sistemi ve dermatoloji alanındaki sağlık sorunlarına yönelik ürünlerinin yanı sıra, geniş sistemik antibiyotik grubunu da içeren kapsamlı bir ürün portföyüne sahiptir.

Bilim'de Kariyer

Çalışanlarımızın bağlılığını ve mutluluğunu en üst seviyede gerçekleştirmeyi hedefleyen değerlerimize bağlı bir kurum kültürü yaratmayı amaçlıyoruz

Devamı >