Pazarlama

Pazarlama

Bilim İlaç Pazarlama Yaklaşımı

1953 yılından bu yana yeniliklere açık yaklaşımı ve ekip çalışmasına inanan bakış açısı ile pazarlama faaliyetlerini sürdüren Bilim İlaç, bulunduğu terapötik alanlarda liderliğini devam ettirmektedir.

Köklü bir kuruluş olarak benimsediği misyon doğrultusunda insana ve insan sağlığına önem veren, kaliteyi yaşam felsefesi olarak benimseyen Bilim İlaç; uluslararası standartlarda ürettiği kaliteli ve ekonomik ürünleri paydaşları olan sağlık meslek mensupları aracılığıyla hastalarla buluşturmaktadır.

Tüm Türkiye’de yaygın biçimde yürütülen Bilim İlaç Pazarlama faaliyetleri, içerisinde bulunduğu her alanda bilimsel gelişime verdiği önemle hayata değer katmaya devam etmektedir. Bu doğrultuda Bilim İlaç güçlü saha kadrosu aracılığıyla tanıtım faaliyetlerini hekimlerin uzmanlık alanlarına göre (Pediatri, KBB, İç Hastalıkları, Dermatoloji, Kadın Doğum, Üroloji, Ortopedi, Fizik Tedavi, Oftalmoloji, Göğüs Hastalıkları, Gastroenteroloji, Endokrinoloji, Aile Hekimliği, Acil Tıp vb.) yaygın şekilde ulaşarak gerçekleştirmektedir.

Güçlü Satış ve Pazarlama Organizasyonu

Türkiye genelinde 81 il ve 11 bölgede; 8 farklı ekip ve 1.000’e yakın saha çalışanı ile hayata ve insan sağlığına değer katan ürünleri geliştiren Bilim İlaç; farklı tedavi alanlarında hizmet vermekte, güçlü saha kadrosu ile 1953 yılından bu yana satış ve pazarlama faaliyetlerini gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Bilim İlaç Satış Pazarlama Direktörlüğü, bünyesinde yer alan Ürün Tanıtım Temsilcisi, Bölge Müdürü, Bölge Koordinasyon Müdürü, Satış Müdürü, Tanıtım Müdürü, Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Satış-Pazarlama Direktörü ile yenilikçi ve güçlü bir organizasyon yapısına sahiptir.

Her geçen yıl portföyüne kazandırdığı yeni ürünler ile istikrarlı büyüme sağlayan Bilim İlaç, bu sayede çalışanlarına yeni kariyer olanakları sunmaktadır. Çalışanlarının eğitim ve kişisel gelişimine önem veren bir anlayışla, hem firma içerisinde kariyer fırsatları yaratırken aynı zamanda, işe alım süreçleri ile yenilikçi ve farklı bakış açılarına sahip çalışanları bünyesine kazandırmaktadır.

Bilim İlaç Pazarlama organizasyonu, değişen çalışma koşullarına hızlı adaptasyon sağlayarak dijital pazarlama araçlarını etkin kullanmakta ve sağlık çalışanlarına ulaşmak adına alternatif kanallar yaratmaktadır. Sunduğu ileri teknoloji raporlama sistemi sayesinde pazarlama faaliyetlerindeki verimliliği artırmayı hedeflemektedir.

Geniş Ürün Portföyü

Bilim İlaç, uluslararası standartlara göre üretilen etkin ve yüksek kalitedeki ürünlerle yaşam kalitesini yükselten farklı terapötik alanlarda geniş ürün yelpazesine sahiptir. Gelişime açık yapısı ve yenilikçi bakış açısıyla her geçen yıl kendini geliştiren Bilim İlaç, ilaç sektörüne de yön vererek liderlik etmektedir. Yarattığı bu yenilikçi bakış açısını artırmak adına sürekli olarak daha iyisini gerçekleştirmek için çalışmakta ve hayata değer katmayı hedeflemektedir.

Bilim İlaç; oftalmoloji, endokrin ve metabolizma, gastrointestinal sistem, solunum sistemi, ürogenital sistem, kardiyovasküler sistem, kas-iskelet sistemi ve dermatoloji alanındaki sağlık sorunlarına yönelik ürünlerinin yanı sıra, geniş sistemik antibiyotik grubunu da içeren kapsamlı ve sürekli gelişmekte olan bir ürün portföyüne sahiptir.

Bu doğrultuda Bilim İlaç güçlü saha kadrosu aracılığıyla tanıtım faaliyetlerini Pediatri, KBB, İç Hastalıkları, Dermatoloji, Kadın Doğum, Üroloji, Ortopedi, FTR, Oftalmoloji, Göğüs Hastalıkları, Gastroenteroloji, Endokrinoloji, Aile Hekimliği ve Acil Tıp branşlarına yaygın şekilde ulaşarak gerçekleştirmektedir.

Eğitime ve Bilimselliğe Verdiği Önem

Tüm sağlık çalışanlarına yönelik kanıtlanmış bilimsel verilerin paylaşımlarının yanı sıra eğitsel ve bilimsel organizasyonlar düzenleyerek sağlık çalışanlarının mesleki gelişimine katkı sağlamaktadır.

Hekimlerin meslek hayatına başlangıcından itibaren her dönemde yanlarında olarak, gerçekleştirilen eğitsel ve bilimsel faaliyetlerle sağlık sektörüne değer katmakta ayrıca hastaların doğru ürüne ulaşması noktasında sağlık sektörünün önemli paydaşlarından eczacıların danışman rolünü de destekleyerek güvene dayalı ilişkiler kurmayı ilke edinmektedir.

Ayrıca Tıbbi Tanıtım Sorumlularına yönelik düzenlenen medikal, pazarlama ve kişisel gelişim eğitimleri ile çalışanların yetkinliklerini geliştirmekte, aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla da sektöre ve istihdama katkı sağlamaktadır.

Bilim'de Kariyer

Çalışanlarımızın bağlılığını ve mutluluğunu en üst seviyede gerçekleştirmeyi hedefleyen değerlerimize bağlı bir kurum kültürü yaratmayı amaçlıyoruz

Devamı >